ZAMILOVANOST jako duchovní zkušenost

Obálka knihy Zamilovanost jako duchovní zkušenostV prosinci 2014 vydala Římskokatolická farnost Přerov moji první knihu ZAMILOVANOST jako duchovní zkušenost s podtitulem "Jsem zamilovaná. Je to úžasné. Ale co s manželem a dětmi?" Kniha má 116 stran, formát A5, ISBN 978-80-260-7130-3. Doporučená prodejní cena: 120,- Kč.

Doufám, že se kniha bude nejen líbit a dobře číst, ale bude také pro čtenáře obohacením a povzbuzení. Snad aspoň některým z nich bude průvodcem na části jejich životní cesty.

Knihu zasíláme poštou případně je k zakoupení v naší farní prodejně na faře v Přerově, viz www.farnostprerov.cz

Své názory a poznámky ke knize můžete napsat jako komentáře k tomuto článku. Co se Vám na knize líbí? Je něco nejasné? S něčím máte jinou zkušenost či jiný názor? Povzbudila či obohatila Vás v něčem? Pro psaní komentářů ale musíte být na webu přihlášeni. Po přihlášení je možné vkládat také komentáře bez uvedení svého jména zaškrtnutím této možnosti dole pod textem komentáře. Komentáře si mohou číst zase pouze přihlášení. Upoutávka na knihu je také na adrese: www.zamilovanost.cz

Ze zadní strany obálky:

Pozorný pohled a poctivé přemýšlení nad skutečností zamilovanosti v lidském životě nám jasně ukáže její limity a stíny. Nejspíš tím přijdeme o ten romanticky naivní pohled na zamilovanost, ale snad uvidíme význam a krásu daru zamilovanosti mnohem lépe než dosud. Zkušenost zamilovanosti se nám může stát zrcadlem, ve kterém zahlédneme odraz duchovního světa. Většinou k tomu ale nevede šťastná zamilovanost, kdy je člověk naplněn až po okraj štěstím právě prožívaným. Ani nešťastná zamilovanost, kdy je náš pohled zastřen stínem bolesti a zklamání. Nejlépe nám k tomu poslouží zkušenost šťastně-nešťastné zamilovanosti, kdy nám v dosažení „štěstí“ v naplněném milostném vztahu brání jen naše láska. Láska k manželovi či manželce, láska k tomu druhému, láska k dětem, láska k Boží pravdě… Taková zamilovanost je náročnou výzvou k obnovení a prohloubení naší lásky. Naší lásky k druhým, k sobě a k Bohu. Kéž by tato knížka aspoň některým pomohla na této cestě růstu v lásce!

Jak knihu číst? Doporučuji nejdříve přečíst knihu postupně od začátku až do konce a příliš se nezastavovat u jednotlivých myšlenek a otazníků, které Vás při četbě napadnou. Možná odpověď či upřesnění najdete o pár stran dál. Některá témata se částečně opakují a jednotlivé části knihy se vzájemně doplňují. Po prvním přečtení budete rozumět celkovému poselství knihy. Pokud se Vám kniha líbila, doporučuji přečíst text podruhé od začátku do konce, tentokrát pomaleji a zastavit se nad myšlenkami, které Vás zaujmou. Myslím, že teprve při druhém pozvolnějším pročítání má čtenář čas dobře pochopit jednotlivé myšlenky a příklady. Při třetím a dalším čtení si už asi budete vybírat části textu podle situace a nálady.

Děkuji všem, kdo mi pomohli s vydáním knihy, a také všem čtenářům za jejich zájem.

Klíčová slova:

Hodnocení: 
10
Vaše hodnocení: Žádné Průměr: 10 (5 hodnocení)